Lingua Viva, jak wiele innych stron internetowych używa plików COOKIES. Pozwala to nam, na ulepszanie strony, dzięki bezpiecznemu zapamiętywaniu i przechowywaniu wiedzy o tym, jak z niej korzystasz. Pliki nie zawierają żadnych poufnych informacji. Polityka Cookies
Historia
Lingua Viva / O nas / Historia
 • 2003
  12 listopada
  British Council
  British Council ogłasza konkurs na nowe centrum centrum egzaminacyjne. Jako młoda szkoła językowa nie dajemy sobie wielkich szans na wygraną, lecz podejmujemy wyzwanie. Po miesiącu nadchodzi wieść: zostaliśmy wybrani. Do 2013 roku zrealizowaliśmy 38 sesji egzaminacyjnych dla 1548 Kandydatów dla egzaminów: FCE, CAE, CPE, IELTS, KET, PET, BEC - przeżywając: cztery wizyty inspektorów University of Cambridge, dwa audyty British Council code of practice, wiele szkoleń oraz mnóstwo emocji związanych z przygotowaniem i przeprowadzaniem sesji egzaminacyjnych.
 • 2005
  27 sierpnia
  DEKRA i TUV Nord
  Postanowiliśmy wdrożyć w naszej organizacji systemowe rozwiązania i dodać wiatru marketingowego w żagle. System zarządzania jakością ISO 9001-2000 to wiele miesięcy wyznaczania, śledzenia i nazywania procesów, sesje szkoleniowe, i wreszcie pierwszy audyt - dowiedzieliśmy się wtedy wiele o nas samych. Jednostkami certyfikującymi były w kolejnych 4 latach: DEKRA oraz TUV Nord. W tym roku wprowadziliśmy także systemowe narzędzie do zarządzania szkoleniami spinając oddziały w jeden spójny system informatyczny on-line.
 • 2010
  20 czerwca
  Total Quality Management
  Zafascynowani filozofią W.E. Deminga i jego rozwiązaniami, które wprowadził w japońskich koncernach samochodowych po II wojnie światowej, chcieliśmy się bliżej przyjrzeć temu, w jaki sposób można zarządzać organizacją bez presji, bez kija i marchewki, z nastawieniem na najwyższą jakość usług dla Klientów. W nieustannej misji rozwoju uczestniczą wszyscy ludzie tworzący Lingua Viva - poprzez pracę zespołową, zaangażowanie, samokontrolę i stałe podnoszenie kwalifikacji. Naszym celem jest osiągnięcie trwałego sukcesu, którego źródłem jest zadowolenie Klientów oraz korzyści dla firmy i jej otoczenia.
 • 2011
  1 września
  Rebranding Lingua Viva
  Rebranding Lingua Viva. Każda szanująca się firma ma świadomość, że wizerunek jest jedną z ważniejszych składowych sukcesu. Aby zdobyć Klientów, trzeba do nich przemówić. Zawsze dbaliśmy o ciekawy spójny przekaz wizerunkowy. Rebranding, który przeprowadziliśmy jak zawsze - poprzez proces, angażowanie całego zespołu i wspólne decyzje, spotkał się z ciepłym odbiorem Klientów i bingo! został wybrany przez portal Behance jako jeden z najlepszych na świecie. Nam też się podoba!
 • 2013
  26 lipca
  Kuratorium Oświaty i Wychowania
  10 lat istnienia Lingua Viva należało uczcić kolejnym wyzwaniem. Zgłosiliśmy naszą instytucję do Kuratorium Oświaty i Wychowania, aby potwierdzić dla siebie a naszym Klientom dać pewność, że nasze programy nauczania oraz realizacja szkoleń i nadzór nad nimi spełniają najwyższe wymogi edukacyjne w Polsce. Akredytację otrzymaliśmy w lipcu 2013.
 • 2014
  22 kwietnia
  Audyt innowacyjności
  Światowa gospodarka w ostatnim półwieczu zmieniła się diametralnie – ponad 1/3 wszystkich pracowników przedsiębiorstw wykonuje prace o charakterze kreatywnym i innowacyjnym. Dotychczasowe myślenie zarządzającego firmą musi być koniecznie uzupełnione o nową wiedzę, którą jest angażowanie pracowników w rozwój firmy, zachęcanie ich do współdziałania i kreowania nowych rozwiązań, tworzenie przyjaznej atmosfery dla pomysłów. Przeprowadzony w Lingua Viva „Audyt kreatywności i poziomu absorpcji innowacji” stwierdza, że: „relacje zachodzące w firmie sprzyjają wymianie informacji oraz tworzeniu przyjemnej atmosfery pracy. W podobnym stopniu utrzymywane jest nastawienie na realizację zadań oraz przypisanych do stanowiska obowiązków. Ocena stylu zarządzania zespołem wskazuje, że w firmie utrzymywana jest niewielka przewaga skłonności autorytarnej nad skłonnością do konsensusu, co korzystnie wpływa na zdolność do koordynowania bieżącą realizacją projektów. W Lingua Viva widoczna jest przewaga skłonności do otwartej innowacji.” – i certyfikat.
 • 2016
  31 marca
  Educational Testing Service
  Zostajemy akredytowanym ośrodkiem egzaminacyjnym Educational Testing Service a nasza kadra lektorska uzyskuje status czynnych egzaminatorów ETS Global.